W odpowiedzi na apel Ukrainy złożony do Samorządu Województwa Lubelskiego o sprzęt medyczny i karetki, Stacja Ratownictwa Medycznego w Chełmie podarowała dwa ambulanse dla szpitali z terenów objętych działaniami wojennymi.
We wtorek, 17 października w Lublinie p.o Dyrektora Emilia Ignatowicz Steć wraz z Wicemarszałkiem Zbigniewem Wojciechowskim przekazała dyrekcji Zakarpackiego Szpitala Klinicznego Volkswagena Craftera z noszami i krzesełkiem kardiologicznym. Ambulans ten będzie wykorzystywany przez szpital do transportów sanitarnych.
Kolejne przekazanie odbyło się w Chełmie 18 października, w siedzibie Stacji Ratownictwa Medycznego. Do przekazania sprzętu doszło w obecności Członka Zarządu Zdzisława Szweda. Tym razem ambulans na bazie Mercedesa Sprintera wraz z noszami i krzesełkiem kardiologicznym trafił do Wołyńskiego Obwodowego Szpitala Klinicznego.
Obie karetki były darem Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie - SP ZOZ. Dotychczas służyły w ratownictwie medycznym, po ich wycofaniu do rezerwy mogą posłużyć w Ukrainie, na terenach objętych wojną.